Tavaszi Spartacus kupa

A március 15-i hosszú hétvégén a csapat Száron járt, ez volt az idei helyszíne az 56. Tavaszi Spartacus Kupának.

Az első napon a rövidtávot rendezték meg. Kissé borús idő, de kellemes hőmérséklet uralkodott.

Második napra a normáltávú verseny volt kitűzve. Hosszabb táv, hosszabb átmenetek. A verseny ideje alatt szerencsére nem esett, de az előző esti és az aznapi eső dagonyává varázsolta az egész terepet.

A harmadik napon, vasárnap már a nap is kisütött. Ezen a napon dőlt el a három nap összeredménye, a szervezők, hogy ezt izgalmasabbá tegyék, vadászrajtot rendeztek. (Ez annyit jelent, hogy az előző két napon a győztestől szerzett hátrányok összeadódnak, és ennyivel később fog csak az első két nap összetett győztesétől indulni. Így a 3. napon a célba érés sorrendje fogja megadni a három nap összetett eredményét.) A 14-es kategória felett ezt még megfűszerezték választható és farsta ponttal, valamint még térképcsere is volt.

Mindhárom nap volt labirintus, az egyik napon volt tájfutó biatlon és Maprunners verseny is.

A RouteGadget-en minden kategória térképét meg lehet tekinteni az indulók részidőivel.